דף הבית > מארז טאבו
מארז טאבו
תאריך הוצאה: 2021, 2019
קטגוריה: חנות טאבו
מספר עמודים: 345, 380, 330, 360
תרגום: מירב איגר, יפעה הדר
עריכה: מירה רוזנפלד, לילך פלדמן

מארז טאבו

         
משתתף במבצע מארזים במבצע דיגיטלי
משתתף במבצע מארזים במבצע מודפס
תקציר

*4 ספרים במארז* 

עדיין פועם 

אזהרה: ספר זה מכיל נושאים שעלולים להיות רגישים עבור חלק מהקוראים. 
בין דפי הספר, תוכן אפל וקשה העלול לעורר טריגר ואינו מומלץ לקריאה מתחת לגיל 18.
 
כשקורה מגיעה למסיבת יום ההולדת של אחותה, היא מצפה לכל היותר להנגאובר או למצעד בושה בבוקר המחרת. היא לא מצפה שיגנבו לה את הארנק ושהיא תיתקע בלי אפשרות לחזור הביתה, אלא בעזרתו של דין – האויב המושבע שלה מזה חמש־עשרה שנים.
והיא בהחלט לא מצפה להתעורר כבולה במרתף של פסיכופת. 
גם דין נמצא שם – כבול בשלשלאות משלו.
אחרי חמש־עשרה שנים של הקנטות, עלבונות ומתיחות, נראה שהבדיחה האולטימטיבית, היא עליהם. שני האנשים שתמיד חשבו שיהרגו בסוף זה את זה, חייבים עכשיו לעבוד ביחד אם הם רוצים לשרוד, אבל לקורה ולדין אין מושג שלחוטף שלהם יש תוכנית עבורם. תוכנית שתשנה את אופי היחסים ביניהם ותטשטש את הגבולות בין שנאה לאהבה ויותר מכך, תקשור אותם יחד לא רק בשלשלאות.
 
ביקורות: 
"עוצמתי, מחריד, אינטליגנטי, מרהיב וקשה להניח מהידיים – הספר הזה ירדוף אותך, יפתה אותך, ויחבק את נשמתך הרומנטית. איזה אוצר! הטרגדיה, סיפור האהבה וההתפתחות המוקפדת והנוקבת של העלילה ושל הדמויות ישאיר אותך מוצף ומרוצה מאוד. כל הכבוד, ג´ניפר הרטמן. הרומן הזה הוא יצירת אומנות."  - פאם גודווין, מחברת רבי מכר של הניו־יורק טיימס. 
"אני עדיין מתאוששת מהספר הזה. רומנטיקה מרתקת שהקסימה אותי לגמרי. הספר הזה ישאיר אותך מזועזע. הייתי מרותקת לגמרי מההתחלה ועד הסוף. זהו אחד מאותם ספרים שלעולם לא אשכח."  - מליסה טאו, בלוג תולעת ספרים.
 
"אם אתם מחפשים ספר שיתחיל לאט ושיקרע את הלב שלכם לגזרים, אל תמשיכו לחפש. התאהבתי בדין ובקורבל כבר מההתחלה. הטראומה שהם חוו לא נתפסת, והלב שלי פעם מהר כל כך לאורך כל החוויה. אני אוהבת שההחלמה שלהם הייתה כל כך אמיתית, טבעית ורגישה. המלים קפצו מהדפים והטיחו בי רגשות כמו במשחק בייסבול." – בלוג ספרים סודות מלוכלכים.
"וואו. הכתיבה של ג´ניפר הרטמן השאירה אותי בלי אוויר, בכל. פעם. מחדש. הספר הזה הוא רכבת הרים... אתה מוצא את עצמך צוחק על הדיאלוגים השנונים ועל התעלולים בין הגיבור לגיבורה, אבל אז אתה בוכה בעמוד הבא. בכיתי כל כך הרבה כשקראתי את הספר הזה... הכינו את עצמכם. אחד הטובים שקראתי בזמן האחרון."  - אי. אר. וויאט, סופרת.
הנפילה לפני הנסיקה 
יש דברים שהם מחוץ לתחום. כלומר, עד שזה מגיע לפסיכולוג שלך.
למקום שבו אני נמצאת קוראים "אואזיס", והוא הפסיכולוג הבכיר בו.
הוא חושב שיוכל להציל אותי. לרפא אותי. לתפוס אותי אם אפול…
דוקטור ליאו צ׳סטיין הוא ממתק לעיניים.
ובגלל זה, ורק בגלל זה, אני מוכנה להשתתף במשחק שלו.
הוא לא יודע שאני מקרה אבוד - שאני לא מסוגלת להרגיש דברים שבאים לאחרים באופן טבעי.
אני מאמינה שאני סוציופתית.
הזהרתי אותו שאני שבורה, ללא יכולת תיקון.
הזהרתי אותו שאם הוא ילחץ עליי, אני אלחץ חזרה...
עד שהוא יישבר.
הזהרתי אותו.
דנדליון שלי חלק א' 

דָנְדליוֹן מדוז מקוללת.

שם נורא.

מזל נורא.

בגיל שמונה־עשרה היא הייתה צריכה להיות בדרכה לקולג׳, כולה תום וחיוכים.

במקום זאת, לאחר ששרדה אירוע ירי בבית ספרה, דני מתחילה את לימודיה בשנה האחרונה בתיכון בעיר חדשה, כשהיא מתגוררת עם אחיה.

סיוטים מאותו יום נורא רודפים אותה, משפיעים על חיי היום־יום שלה ועל מערכות היחסים שלה עם הסובבים אותה.

בעל כורחה, דני נאלצת להיפגש עם היועץ של בית הספר, אך אז היא מגלה שהוא מפורר את החומות שבנתה סביבה ואפילו מצליח לחדור לליבה.

לוקְלֵן טיילור לא יודע איך להתמודד עם התלמידה השבורה שמגיעה אליו לעזרה. היא עברה טראומה שממנה הוא לא בטוח שיצליח להציל אותה, אבל הוא יודע שהוא חייב לנסות.

ככל שהם מבלים זמן ביחד, כך הם מגלים מה המשמעות האמיתית של לחיות.

יש דברים אסורים.

יש דברים שהם הכרחיים להישרדות.

אהבתם היא גם וגם.

דנדליון שלי חלק ב' 

דָנְדליוֹן מדוז מקוללת.

שם נורא.

מזל נורא.

בגיל שמונה־עשרה היא הייתה צריכה להיות בדרכה לקולג׳, כולה תום וחיוכים.

במקום זאת, לאחר ששרדה אירוע ירי בבית ספרה, דני מתחילה את לימודיה בשנה האחרונה בתיכון בעיר חדשה, כשהיא מתגוררת עם אחיה.

סיוטים מאותו יום נורא רודפים אותה, משפיעים על חיי היום־יום שלה ועל מערכות היחסים שלה עם הסובבים אותה.

בעל כורחה, דני נאלצת להיפגש עם היועץ של בית הספר, אך אז היא מגלה שהוא מפורר את החומות שבנתה סביבה ואפילו מצליח לחדור לליבה.

לוקְלֵן טיילור לא יודע איך להתמודד עם התלמידה השבורה שמגיעה אליו לעזרה. היא עברה טראומה שממנה הוא לא בטוח שיצליח להציל אותה, אבל הוא יודע שהוא חייב לנסות.

ככל שהם מבלים זמן ביחד, כך הם מגלים מה המשמעות האמיתית של לחיות.

יש דברים אסורים.

יש דברים שהם הכרחיים להישרדות.

אהבתם היא גם וגם.

פרק ראשון

עדיין פועם 

פרק 1

"אתה חסר תקנה."

אני מצמצמת את העיניים אל האיש שנראה לי ראוי לעלבון המועדף עליי.

חסר תקנה. זה ביטוי טוב, לעזאזל.

האיש המדובר הוא דין אשר — הארוס הזבל של אחותי.

דין צוחק, נראה לא מושפע מהעוינות שאני יורה מעיניי כמו חיצים לוהטים. הוא רגיל לזה. "מה לכל הרוחות זה בכלל אומר?"

"וגם טיפש," אני מוסיפה, לוגמת מהקוקטייל המהול שלי ומרימה גבה.

חמש־עשרה שנים. חמש־עשרה שנים ארורות הן פרק הזמן שאני שומעת את ההקנטות, הלעג והיחס הגרוע של דין. הוא ה'ילד הרע' הסטראוטיפי — גס רוח, שרירי, תמיד מסריח מסיגריות ומריח של עור. ונראה טוב, באופן פתטי.

אידיוט.

אחותי, מנדי, נפלה היישר למלכודת שלו. הם היו אהובים מהתיכון. מנדי הייתה התגלמות הפופולריות, בעלת התואר של מלכת הנשף, שיער בלונדיניני ומלתחת מעצבים של אברקרומבי. זה היה הסגנון אז בתיכון.

אני, לעומת זאת, לא הייתי שום דבר מכל זה — תודה לאל. למרות העובדה שאני צעירה ממנדי בעשרה חודשים בלבד, לא יכולנו להיות שונות יותר. היא, אתלטית, תוססת ומטופחת. אני, תולעת ספרים שמעדיפה להזמין תלבושות מקסימות לכלבה שלנו מאשר לעצמי. מנדי מלאת חיים, ואילו אני מלאת קוצים. אני יכולה לדקלם את שייקספיר כל היום, בעוד מנדי אוהבת לצטט כותרות רכילות מהטוויטר.

למרות השוני בינינו, הקשר ביני לבין אחותי התחזק עם השנים, ואני עתידה להיות השושבינה הראשית בחתונה שלה בחודש הבא. הייתי רוצה להגיד שמנדי התבגרה והשתנתה מאז לימודיה בתיכון, אבל, לצערי, דין אשר איכשהו עצר את זה כשהיא הגיעה לגיל שלושים. הוא נדבק למנדי כמו מחלה.

היא פשוט לא יכולה להיפטר ממנו.

אני לא יכולה להיפטר ממנו.

ועכשיו תהיה לי הפריבילגיה המדהימה להיות גיסתו של דין, וזה יקרה בעוד ארבעה שבועות.

להקיא.

"אני די בטוח שזו לא מילה."

אני מסחררת את הקשית המיניאטורית בתוך הכוס שלי ומרימה את העיניים אל הגבר שמביט בי בחיוך הזחוח הקבוע שלו. מבטו קשה כמו פלדה. אני מנענעת את ראשי, מתביישת שבקרוב אהיה קרובת משפחה של הדבר הזה. "אל תגרום לי להראות לך את זה בגוגל, דין. אתה יודע שאני אעשה את זה."

זו מסיבת יום ההולדת השלושים של מנדי. אנחנו בבר 'המשוט השבור' — בר נעים בצפון אילינוי, ממש על האגם. זה מקום שכיף לחגוג בו, למרות החברה המפוקפקת.

דין שותה לגימה מהבירה שלו, עיניו הכחולות החיוורות נוצצות בשובבות, ולא מהסוג המהנה. "תמיד היית חנונית, קוֹרַבֵּל."

"אל תקרא לי ככה."

הוא קורץ אליי ואני יורה בו מבט מצמית. דין הוא האדם היחיד, מלבד ההורים שלי, שקורא לי בשמי המלא — קוֹרַבֵּל. אני שונאת את השם הזה. כולם קוראים לי קורה. דין יודע את זה, כמובן, אבל הוא תמיד שמח לענות אותי.

השיחה המהנה שלנו נקטעת על ידי כלת יום ההולדת, שמביאה את התיאור 'שפוכה' לדרגה חדשה. מנדי כורכת את זרועותיה סביב דין וסביבי ומוחצת את כולנו לחיבוק מביך וחזק.

"אני אוהבת אתכם. אתם החברים הכי טובים שלי. אני מתחתנת עם החבר הכי טוב שלי." היא מקשקשת, לאחר שבשלב זה בלעה לפחות עשרה קוקטיילים של 'סקס על החוף'. היא פונה אליי, הראש שלה נופל על כתפי. "ואת, קורה. את תתחתני עם החבר הכי טוב שלך ממש בקרוב."

אני משחררת את עצמי מהחיבוק. ריח הבושם המוגזם של מנדי ואדי הוויסקי מהפה של דין גורמים לי לרצות להקיא. "אני לעולם לא אתחתן, מנדי. גירושים לא נמצאים ברשימת המשאלות שלי. אולי בגלגול אחר."

אני מתחילה להסתובב, אבל מנדי עוצרת אותי. היא דוחפת את האצבע המטופחת שלה על החזה שלי ואני נרתעת לאחור ומשפשפת את המקום. "נישואים הם מקודשים. דין ואני לעולם לא נתגרש."

ייתכן מאוד. דין נראה כמו הטיפוס שיהיה שמח להישאר נשוי, בעוד הוא נהנה מבחורות מהצד, ומנדי היא בהחלט מהסוג שיעלים עין. "ממש סיפור אגדה. כולי קנאה."

"תוכלו לנסות להסתדר? בבקשה?" מנדי מתחננת ומנופפת בידה באוויר בדרמטיות. יש שמץ של כנות בשכרות שלה.

אני נאנחת, העיניים שלי מתרוצצות לכיוון דין. הוא עדיין מחייך בזחיחות. אני מקישה באצבעותיי בצד הכוס שלי כשאני מעמידה פנים שאני שוקלת את בקשתה של מנדי. "כאילו, הייתי... אולי, אבל... איך אני אמורה להתגבר על תקרית 'העכביש בנעל'? איך מישהו ממשיך אחרי משהו כזה?"

דין צוחק כשהוא מרוקן את הבירה שלו, משועשע מתעלוליו. "זה היה ענק. אני לעולם לא אתנצל על זה."

"את רואה?" אני מניפה את הכוס לעברו ומרימה את הזרת שלי. "הוא לא משתף פעולה. ניסיתי."

מנדי סוטרת לארוס שלה על החזה. "דין, תפסיק להיות חרא לאחותי הקטנה."

"מה? היא יכולה לדאוג לעצמה."

אני מביטה בו, והמבטים שלנו מצטלבים לרגע. טוב, יש בזה משהו. אני מסתלקת משם ובולעת את הטיפות האחרונות של הקוקטייל העלוב שלי בדרך אל הבר. אני מטיחה את הכוס הריקה על הבר, מתיישבת על הכיסא ומביטה אל הברמן. "עוד אחד, בבקשה. שיהיה כפול."

***

הייתי צריכה להסכים לטרמפ הביתה.

השעה קצת אחרי אחת בלילה והצלחתי למצוא את הבחור הכי משעמם בבר ולהיתקע איתו בשיחה. רמת האלכוהול בדמי ירדה, אז עכשיו אני רק עייפה ועצבנית. מרפקיי מונחים על הדלפק וראשי בין ידיי. אני בוהה באידיוט משמאלי, בעודו מקשקש על כך שהוא עורך דין, על המכונית המגניבה שלו, ומשהו בקשר לאודישן לתוכנית ריאליטי. האמת, הוא איבד אותי עוד לפני שאפילו פתח את פיו. הוא מריח כמו קרם הפסיפלורה שלי, וזה מטריד.

אני מזייפת פיהוק גדול. "זה נהדר, סת'. ממש נהדר."

"קוראים לי סם."

"זה מה שאמרתי." אני משחילה את אצבעותיי בתלתלים המוזהבים והארוכים שלי כשאני מרימה את הראש ומחייכת חיוך מאולץ. "בכל מקרה, אני צריכה ללכת. מאוחר."

סת'/סם מקמט את גבתו העבה ושפתיו הדקות משתטחות לקו ישר. "לא כל כך מאוחר. אני אזמין לך עוד משקה אחד."

לא. אני אקיא. אני בהחלט אקיא על הסוודר המגוחך שלו.

"לא, תודה," אני עונה ופוטרת אותו בנפנוף מהיר. "אני הולכת."

"את צריכה טרמפ?"

"לא."

בעצם, אולי. מנדי ודין הסיעו אותי לכאן, ולא יכולתי לסבול נסיעה נוספת עם איש־השטן, אז דחיתי את ההצעה שלהם להחזיר אותי הביתה.

אבל בשביל זה יש אובר.

אני מתרוממת מכיסא הבר, מתנדנדת על העקבים הגבוהים והמטופשים שלי ומרימה את התיק מהדלפק. "להתראות."

סת'/סם רוטן כשאני מעיפה את רצועת התיק שלי על הכתף ויוצאת החוצה. הצלחתי להרוס את התוכניות שלו לערב, ואני ממש בסדר עם זה. לא הייתי מתנגדת ללילה של שטויות, שכרות והחלטות מפוקפקות — אלוהים יודע שלוויברטור שלי נמאס ממני — אבל סת'/ סם איבד את הקסם שלו מהר יותר מששיקגו ברס איבדו את הזריקה האחרונה שלהם בסופרבול השנה - מה שהיה מהר בטירוף.

אולי אני פשוט בררנית מדי.

מנדי אומרת שאני בררנית מדי.

נו, טוב. נראה שהוויברטור שלי תקוע איתי.

הרוח הקרירה תוקפת את הריאות שלי כשאני צועדת לצד הבר, עקבי נעליי נוקשים על המדרכה. אני מושכת את הקרדיגן שלי מעל השמלה הכחולה, מנסה להילחם בקור, ואז מושיטה את ידי אל התיק ומחפשת את הטלפון הנייד שלי. מעולם לא השתמשתי באובר — אולי יהיה פחות מסובך להזמין מונית. האם עדיין קיימות מוניות?

אני ממשיכה לחפש ומוצאת את הטלפון שלי בכיס שבתיק, אבל מקמטת את המצח כשאני קולטת שהתיק שלי הרבה יותר קל מהרגיל. אני מאירה בפנס הטלפון את התיק והבטן שלי מתכווצת מחרדה.

שיט.

הארנק שלי נעלם.

האם הבן זונה בבר לקח את הארנק כי הוא ידע שלא יקבל זיון הלילה?

אני חוזרת בסערה אל הבר, ליבי דוהר מתחת לצלעותיי. כרטיסי האשראי שלי, רישיון הנהיגה שלי, מעל למאה דולר במזומן. תמונות, כרטיסי ביטוח, סיסמאות שלעולם לא אזכור.

לעזאזל.

אני חובטת בידי על כתפו של סת'/ סם כשהחזה שלי עולה ויורד בכבדות. אני אפילו לא מחכה שהוא יסתובב. "גנבת את הארנק שלי?"

הוא מסתובב לאט, ועל פניו מבט של סלידה. "סליחה?"

"הארנק שלי נעלם. אתה האדם היחיד שדיברתי איתו הערב."

סת'/ סם נושף בבוז. "בדיוק. דיברת איתי כל הערב. מתי בדיוק הייתה לי הזדמנות לגנוב את הארנק שלך?" הוא מנענע את ראשו לעברי ומסתובב חזרה, מושיט את ידו אל הבירה שלו. "תנוחי, כלבה."

אני מתעלמת מהעלבון, מוטרדת מדי בדילמה הנוכחית שלי מכדי לסטור לו. יש משהו במה שהוא אומר. ישבתי ממש מולו כל הזמן שהייתי בבר. אומנם, חצי ישנה ומריירת, אבל הייתי רואה אם הוא היה מתעסק עם הארנק שלי. למעשה, הארנק שלי היה מונח על דלפק הבר, קצת מאחורי הכתף הימנית שלי.

זה אומר שמישהו מאחוריי גנב אותו.

שיט, שיט, שיט.

הבר כמעט ריק עכשיו. אני שואלת את הברמן, שרק מושך בכתפיו. אני מתנשפת בתסכול, יוצאת בחזרה החוצה ומכינה את עצמי להתחנן לאנשים שיסיעו אותי מכיוון שאין לי כסף.

אני מתחילה עם מנדי, אבל יודעת גם שהיא משתיקה את הטלפון שלה כשהיא ישנה.

תא קולי.

אני מנסה את החברה הכי טובה שלי - לילי.

שוב - תא קולי.

אין שום סיכוי שאתקשר להורים שלי.

אני עוברת על רשימת אנשי הקשר שלי ומנסה שלושה אנשים נוספים.

תא קולי, תא קולי, תא קולי.

האגודל שלי מרחף מעל לשם אחר, ואני מעקמת את האף ומכווצת את שפתיי מעצם המחשבה. הליכה של שבעה קילומטרים הביתה בנעלי העקב הגבוהות שלי נשמעת לי טוב יותר מאשר נסיעה של עשר דקות עם דין אשר.

הרוח מתגברת והשיער שלי מתנפנף. הקור כמעט חונק אותי. אני לוחצת על שמו וממלמלת קללות אל תוך הלילה. "קורבל?"

אני לא יודעת אם אני מוטרדת או מרגישה הקלה מכך שהוא ענה. "אל תקרא לי ככה."

"למה את מתקשרת אליי שיכורה באמצע הלילה?" הקול של דין צרוד משינה. בטח הערתי אותו.

יופי. יש בזה צד חיובי.

אני עומדת להסביר, אבל הוא קוטע אותי. "תני לי לנחש, שתית יותר מדי ואת מתקשרת להתוודות על אהבתך הנצחית. תמיד ידעתי שאת רוצה אותי."

אני חורקת שיניים וכבר מצטערת על ההחלטה המטורפת. אני שומעת את הגיחוך שלו מכאן. "אתה יודע מה? שכח מזה. אני אלך הביתה ברגל."

אני עומדת לסיים את השיחה, כשדין אומר, "חכי, חכי — את צריכה טרמפ? חשבתי שתקראי לאובר."

"כן, טוב, איזה אידיוט גנב לי את הארנק ועכשיו אין לי כסף, אבל זה לא משנה. אני מעדיפה ללכת." אני ממש רוצה לנתק לו.

"אל תהיי טיפשה. אחותך תהרוג אותי אם אתן לך ללכת הביתה ברגל."

"הרגישות שלך מדהימה אותי."

הוא צוחק. "רגיש וחתיך. אני איום משולש."

"אתה מתכוון לאיום כפול. ציינת רק שני דברים."

"מה?"

אני צובטת את גשר אפי, מתאמצת לגייס שליטה עצמית. אני לוקחת נשימה עמוקה. "לא משנה. תגיע מהר."

אני לוחצת על כפתור 'סיום השיחה' כאילו שזה השעון המעורר שלי ביום ראשון בבוקר. אלה הרגעים שאני מצטערת שאני לא מעשנת. אני מתלבטת אם להיכנס שוב פנימה, אבל אין לי כסף למשקה ואני ממש לא רוצה להיכנס לעוד שיחה מרתקת עם סת'/ סם, אז אני נשענת על קיר הבניין.

חולפות רק כמה דקות עד שאיזה אידיוט ניגש אליי ומבקש אש. אני מציצה לעברו ומתרחקת במהירות. הוא קירח ושמן ומריח כמו גזר מבושל. אני מנסה לא להקיא.

"אני לא מעשנת, מצטערת." אני ממשיכה לשמור על מרחק בינינו, אבל מרגישה שהאיש בוהה בי במבט ערמומי ממרחק של כמה מטרים. איכס.

"תני לי להזמין אותך למשקה, חתלתולה."

אני משלבת את זרועותיי כשאני תופסת אותו בוהה במחשוף שלי. "לא, תודה. אני מחכה להסעה שלי."

"אני יכול לקחת אותך..." הוא מגחך. הרמז בדבריו עבה וממש לא עדין. שוב בא לי להקיא.

"שוב, לא תודה. שיהיה לך לילה טוב."

מעולם לא חשבתי שארצה שדין יגיע לכאן מהר כל כך. אפילו הפרצוף המטומטם שלו נסבל יותר מטד בנדי הרוצח הסדרתי הזה שמתסכל על השמלה שלי בעיני רנטגן.

האיש ממשיך לקשקש וגורם לבטן שלי להתהפך. "את דבר קטן ויפה, את יודעת?"

איכס, איכס ועוד איכס.

האיש מדשדש אל המרחב האישי שלי ולפני שאני מחליטה לחזור לבר, מכונית הקאמרו השחורה של דין נעצרת בחריקת צמיגים. הוא יוצא מהמכונית, זורק את המפתחות שלו באוויר ותופס אותם ביד השנייה. הוא מסתכל עליי, ממתין להשתפכות שלי או משהו כזה.

ממש לא מתרשמת.

ידיי עדיין שלובות בהתגוננות כשהוא מתקרב, ומבטו חולף ביני לבין טד בנדי. שפת הגוף שלי זועקת אני שונאת אותך, אבל העיניים שלי מתחננות שייקח אותי מכאן. "היי," אני ממלמלת במעט רגש.

דין מקמט את המצח אל האיש שלצידי, אז אני מפנה את תשומת ליבי ימינה ורואה שהשרץ עדיין בוהה בציצים שלי וחיוך תאוותני על פניו. עיניו של דין מצטמצמות וחוזרות אליי.

"מוכנה? כי אני עייף נורא, ו — "

"היא הבחורה שלך?"

טד בנדי מתערב ושני הראשים שלנו מזנקים אליו בו זמנית. דין ממהר לענות. מהר מדי. "ממש לא."

אלוהים. כאילו יש לי צרעת או עגבת. אני נועצת בו מבט, נעלבת. "היי, תודה."

"מה?"

"שום דבר. בוא נלך."

אני צועדת לכיוון צד הנוסע, ומרגישה שדין צועד בעקבותיי.

טד בנדי מברך אותנו לשלום בברכה שעושה לי צמרמורת. "תיהנו מהערב שלכם."

אני קופצת למכונית, טורקת את הדלת ונועלת אותה מייד. דין נכנס גם הוא ומסתכל על האיש שמסריח מגזר.

הוא עדיין מביט אליו במבט מצמית ומהורהר. "השרץ הזה נגע בך?"

אני סורקת את פניו של דין ומתרגזת מכמה שהוא מושך. הוא מעביר יד על הלסת שלו, מגרד את הזיפים, ואני קולטת משב ניחוח מושק ממי הקולון שלו. אני נושכת את השפה התחתונה ונשענת לאחור על מושב המכונית. "לא. לא שהיה אכפת לך," אני ממלמלת ופונה להסתכל ישר קדימה.

"אכפת לי, קורבל. את תהיי בחתונה שלנו — אני לא אוכל להרשות שיחתכו אותך לחתיכות קטנות ויסתירו אותן מתחת לרצפה בבית של הבחור הזה לפני היום הגדול."

אני מסובבת את ראשי במהירות לכיוונו ורואה את החיוך השובב על הפנים המטופשות והנאות שלו. "אני שונאת אותך."

"את יודעת שאני רק צוחק איתך," הוא קורץ.

"אני בכל זאת שונאת אותך."

עיניו של דין סורקות אותי, אומדות אותי בדרך כלשהי, כשהוא מסובב את המפתח בחור ההצתה. המנוע מתעורר לחיים. "את יודעת שאת רק פותחת פתח לגברים מפחידים כשאת מתלבשת ככה." הוא אומר כלאחר יד וכף ידו יורדת מההגה כשהוא משלב הילוך לנהיגה.

אני נוחרת מהחוצפה של דבריו. "מאשים את הקורבן," אני מגנה. "אתה ממש מציאה. לאחותי יש מזל רב." אני ממצמצת אליו ומנפנפת בריסים הארוכים שלי בדרמטיות.

"לא לזה התכוונתי," הוא מתנגד. "אני רק אומר שכשאת נראית ככה, בחורים שמים לב."

"כשאני נראית כמו מה? אתה אומר שאני נראית זנותית?"

"אני אומר שאת נראית טוב."

דין זורק את המחמאה המוזרה בנונשלנטיות כזו, שאני כמעט שוכחת ממי היא הגיעה. אני מתעסקת בשולי השמלה שלי ומצליבה את רגליי, לא יודעת איך להגיב, אבל אז אני נזכרת שהוא עדיין מאשים את הקורבן ועדיין חמור. "כן, טוב, אתה נראה כמו... ראש כרוב." מה?

צחוק עשיר מתערבב בשאגת המנוע ואני צונחת לאחור על המושב. "זה הכי טוב שיש לך? האלכוהול בטח השפיע עלייך. התשובות שלך עלובות."

"שתוק."

דין שוב מגרד את הלסת שלו ומציץ לעברי כל כמה שניות. "בבקשה על הטרמפ, אגב, ועל כך שהצלתי את החיים שלך שם."

אני שוב נוחרת בקול. ממתי אני נוחרת? "כל מה שעשית היה לעצור את המכונית המאצ'ואיסטית שלך, להיראות כמו אידיוט ולרמוז שאני דוחה." אני מחייכת אליו במתיקות ומניחה את ידיי על הלב שלי. "גיבור שלי."

הוא מושך באפו. "הבחור הזה היה במרחק של מבט מצועף מלגנוב את התחתונים שלך. בהחלט הצלתי את החיים שלך."

"מצועף?"

דין מושך בכתפיו, מבטו חולף בין הכביש לביני. "כן, אז? למדתי את זה מהמדריך של קורה לוסון. את ממש מילון מהלך."

"לא נתתי לאותו בחור מבט 'מצועף'," אני טוענת ומתעלמת מהעקיצה. "ניסיתי לא להקיא." אני מרימה גבה, מכחכחת בגרוני ומוסיפה, "אתה אמור להכיר היטב את המראה הזה."

הוא מנסה להסתיר את החיוך שלו, אבל אני רואה אותו. "לא פלא שחשבתי שאת רוצה אותי."

אוי, אלוהים.

אני מנענעת את הראש ומחזירה את החיוך המאולץ אל פניי.

דין נע במושבו ומושיט את היד אל הסיגריות. "את יודעת, חשבתי שנוכל לגמור עם המריבה הקטנה הזו בינינו. שביתת נשק או משהו כזה."

"מריבה קטנה? אתה מתכוון לשנאה היוקדת שיש בי אליך בחמש־עשרה השנים האחרונות?"

"כן, זה."

אני בוהה בו המומה. "לא."

"למה לא?" הוא שואל, קולו עמום מבעד לסיגריה שלו כשהוא מצית אותה. היא בוערת באור כתום־ארגמן. הוא מציץ אליי כשאני לא עונה מייד. "למען מנדי. היא רוצה שנהיה חברים."

"אם אתה לא מתכן לבצע השתלת אישיות, אני מבטיחה לך שהגיהינום יקפא לפני שאראה בך חבר," דרמטי, אבל נכון.

"שיט, קורה, אני לא כזה גרוע."

ההצהרה שלו כופה עליי להזדקף במושבי, והצוואר שלי נמתח בזעם. הוא אמיתי עכשיו? אני מתנשפת בכעס. "קראת לי 'קורה הקרה' לאורך כל התיכון, כי אני מעדיפה ללמוד מאשר לחגוג כל הלילה. קבעת לי פגישה עיוורת עם סטיב המסריח וצילמת את התגובה שלי, ואז פרסמת אותה במייספייס. שחזרת את הסרט 'הצלצול' בלילה שבו צפיתי בו בפעם הראשונה והפחדת אותי עד כדי כך שהתעלפתי. מנדי חשבה שמתּי ועברה התקף פאניקה. אני עדיין מסרבת להכניס טלוויזיה לחדר שלי."

"אלה סיפורים מהתיכון. זה היה לפני שנים," מבטל דין מבעד לצחוקו.

"החלפת את צנצנת הסוכר שלי במלח כשבאת לאסוף את מנדי, כך שהיה לי קפה נהדר להתחיל איתו את הבוקר. אתמול."

"טוב..." דין מגרד את שערו החום הפרוע, קצת מתכווץ, קצת משועשע. "ואת תמיד מקפידה להחזיר לי, קורבל."

"אתה קורא לי קורבל. אתה יודע שאני שונאת את זה." אני יכולה להמשיך עוד ועוד. אני מתפתה, אבל זה רק מרתיח אותי יותר ואין לי כוח לריב. "לעולם לא נהיה חברים."

אני מחזירה את המבט קדימה, אבל יכולה לראות מזווית העין את דין מסתכל עליי. אני נשבעת שיש שם שמץ של רכות. דגל קטן ולבן, מתנופף ברוח. "זה השם שלך."

"שמי קורה. קורבל הוא מיאוס שההורים שלי נתנו לי כי הם כבר בחרו בשם היפה והנורמלי לבת האהובה עליהם."

בסדר. אז אני לוקחת את זה למקום אישי מאוד. אני מוכרחה להפסיק.

"תקשיבי..." דין עומד להגיב, אבל אורות מהבהבים מאחורינו מסיחים את דעתנו ומסנוורים אותנו. הוא מאט, ורוגז נראה על פניו כשהוא מביט במראה האחורית.

"לעזאזל, דין, מה עשית? אני רק רוצה להגיע הביתה."

"לא עשיתי שום דבר. נסעתי במהירות המותרת. לוחיות הרישוי שלי בתוקף." הוא מתקרב לצד הדרך ומכה באגרוף על ההגה. "זה בולשיט."

המכונית נעצרת ואני נשענת לאחור על המושב באנחת רוגז. "בטח יש צו מעצר נגדך. אולי הרגת מישהו. אני לא מוכנה שיעצרו אותי על רצח. אני לא השותפה לדבר עבירה שלך."

"את חושבת שאני מסוגל להרוג מישהו?"

טוב, לא. "קרוב לוודאי. אבל אתה טיפש מכדי לעשות את זה כמו שצריך, אז עכשיו נתפסת ויעצרו אותי בגללך. פשוט נהדר."

"אלוהים." דין מניף את הראש קדימה ואחורה, ומשפשף את כפות ידיו על הפנים שלו. "לא פלא שאת עדיין רווקה."

אוף. אני נותנת לעקיצה לשקוע ולחלחל לכל חלל של פגיעות. הוא מכיר את החוליה החלשה ביותר שלי. אני חושבת שהוא מקבל סיפוק מלשחק על חוסר הביטחון שלי. "לך לעזאזל." אין שום הקנטה או התנגחות שובבה — רק איבה.

דין נועץ בי מבט.

אני נועצת בו מבט בחזרה.

ואז, צליל של זכוכית מתנפצת לצד הפנים שלי מצלצל באוזני ואני פולטת צרחה. שתי ידיים בשרניות עוטפות את צווארי מבעד לחלון השבור ואין לי מושג מה לעזאזל קורה, אבל אני ממשיכה לצרוח ודוחפת את הרגל על הדלת כדי למנוע ממנו למשוך אותי מהמכונית. הציפורניים שלי ננעצות בזרועות שלו.

"קורה!"

דין מעליי, חובט באגרופים בבחור ומנסה לשחרר את אחיזתו של המנוול. אני מנסה להגיע אל דין, אוחזת בז'קט שלו, מנסה נואשות שלא לצאת מהמכונית הזו, נאבקת שלא ייקח אותי. אני צועקת מבעד לפחד, נחנקת ומתיזה, "סע!"

דין מנסה עדיין להסיר את הידיים מהצוואר שלי. "הוא מחזיק אותך!"

"פשוט... סע!"

הראייה שלי מיטשטשת כשהאצבעות סביב גרוני מתהדקות חזק יותר. לפתע יד אחת משחררת אותי ונוצר רגע אחד של תקווה — אולי דין פגע בו, אולי הפחיד אותו — אבל היד השנייה חוזרת. היא חוזרת עם חתיכת מתכת מבריקה, ואני חושבת שזה אקדח, אוי אלוהים, אני חושבת שזה אקדח.

עוד צרחות.

שלי, אני בטוחה.

ואז קת האקדח מתנגשת בראשו של דין בחבטה מחליאה.

"לא!" אני צועקת, מתחננת. דין נופל על ברכיי כמו סמרטוט ואני מרגישה שאני מורמת מהמושב ונמשכת דרך החלון כששברי הזכוכית קורעים את שמלתי ואת עורי. "תעזוב אותי!"

כף יד עבה שמריחה כמו בנזין מתהדקת על פניי, משתיקה את קולות הבכי, וכשאני מרימה את עיניי, הן מתרחבות.

זה הוא.

האיש שנראה כמו טד בנדי. זה שהיה מחוץ לבר.

לא.

הבכי העמום שלי גולש מבעד לסדקים שבין אצבעותיו ואני מממשיכה להיאבק כשהוא גורר אותי על פני החצץ. הרגליים שלי בועטות והציפורניים שלי חופרות בזרועותיו הבשרניות עד שהן מדממות.

ואז, אני פותחת את הפה ככל שאני יכולה ונושכת.

חזק.

האיש מיילל מכאב כשדם מחלחל מהפצע באצבע שלו, ואני מנסה לברוח. אני מצליחה להשתחרר לרגע, רק לרגע, לפני שמשהו מכה בחלק האחורי של הראש שלי... והכול מחשיך. 

הנפילה לפני הנסיקה 

הקדמה

יום 0

לא ניסיתי להתאבד. זו הייתה תאונה. לא - יותר מתאונה. זה היה אסון טבע פתאומי ולא צפוי. מכת ברק גחמנית וגורלית. כוחות סמויים שחברו יחדיו לאסון טבעי. בלתי ניתן לעצירה. שאי אפשר להתכונן לו.
וכו׳.
מובן שאף אחד לא האמין לי. נסו להסביר לאביכם הרואה כל דבר בשחור-לבן, שמה שגרם למכונית להידרדר מהמצוק לא היה כוונה מתוכננת, אלא דווקא מזל רע. ברצינות. ראיתי מצוקים בחיי. העפתי את עצמי מהם לא פעם ולא פעמיים כששפתיי פעורות בחיוך של אושר וזרועותיי מושטות קדימה כחץ שלוח, מתוך כוונה ברורה לפגוע במים גועשים.
לא מצוק. רק תל קטן. ירקרק וסלעי, עם שיפוע מתון ומעקה בטיחות נמוך ודפוק. מעקה הבטיחות כבר לא שם, לפחות לא במקום שבו המכונית שלי פגעה בו ותלשה ממנו חלק, שבו הלחץ שהופעל שחרר בניצוצות של התרסה ברגים שלא יכלו לעמוד בפגיעה של מכונית קופה, שנסעה במהירות של 75 קמ"ש.
״הכול לטובה, מיה.״
אני מביטה באחי התאום ומנערת מראשי את המחשבות האחרונות על ניצוצות וברגים. פניו הכחושות של ג׳יימסון מעידות על חוסר שינה ודאגה, עיניו אדומות ומוקפות צללים. הלחץ בעקבות התאונה שלי גרם לו אי שקט וחוסר שינה.
השדים שלנו תובעים מחירים שונים.
״אני מצטערת,״ אני לוחשת לו, בלי להתכוון לכך. אני לא מרגישה חרטה והוא יודע את זה.
אצבעות קרות נוגעות באצבעותיי, שנאחזות ביתר כוח במסעד הכורסה המרופדת.
״המקום הזה מומלץ מאוד. הוא מאובטח ומוגן. יטפלו בך היטב.״
בשונה מהקול שלי, בקול שלו ניכר רגש. אולי תחינה. צעיף דק של צער. ואולי זו הקלה?
אני לא יודעת למה אני טורחת, אבל אני מנסה שוב. ״זו הייתה תאונה. הנעל שלי--״
״זה בסדר.״
אני בולעת את המילים שעומדות על קצה לשוני. אני נחנקת מתחושת הטינה שלי. אף אחד לא מאמין לי. אני יכולה להאשים בזה רק את עצמי - אני מחזרת אחרי הסכנה בתעוזה הולכת וגוברת מאז שמלאו לי שבע שנים, כשקפצתי מהגג ושברתי את זרועי.
אבל זיכרון הכאב, ואפילו הזעזוע הראשוני והמפלח, תפסו אצלי מקום משני אחרי תחושת ההתעלות של אפס משקל. למשך שניות ספורות הייתי חופשייה.
נשמעת נקישה רכה על הדלת. מחווה של נימוס ריק מתוכן, מפני שהדלת נפתחת מיד בתנופה. ג׳יימסון מזדקף על הספה שלצד הכיסא שלי ומעביר את אצבעותיו בשערו החום הפרוע.
״אתה צריך להסתפר, ג'יי,״ אני ממלמלת.
הוא מתבונן בי במבט נוזף ומשועשע כאחת ואז פונה אל האורח שלנו. ״המכונית כאן?״
אבא שלי מהנהן. הוא נועץ בי את מבטו ואז מסיט אותו מפניי. החמקנות שלו אינה מטרידה אותי - אין בה שום דבר חדש. הוא מכחכח בגרונו ואני רואה כיצד הגרוגרת שלו נעה מתחת לסנטרו הרבוע.
״אתה בטוח שהמקום הזה טוב יותר מ... מ...״ הוא לא מסיים את המשפט, אבל המילים תלויות בכבדות באוויר.
בית חולים פסיכיאטרי.
בית משוגעים. סנטוריום לחולי נפש. קן הקוקייה.
אני כמעט צוחקת.
כמעט.
״כן,״ עונה אחי. אצבעותיו מפרפרות בדרך לראשו, אבל הוא משתיק את הדחף באמצעות תחיבת ידיו לכיסים. ״לתוכנית שלהם יש תשעים וארבעה אחוזי הצלחה.״
אני נוחרת בבוז.
ג׳יימסון מזעיף את פניו. הוא, לפחות, לא פוחד מהמבט שלי. ״זה היה סיוט להכניס אותך למקום הזה, מיה. אין לך מושג באיזה אמצעים הייתי צריך להשתמש כדי לשכנע--״
״ג׳יימסון,״ אבא שלנו מסנן.
שפתיו של אחי מתהדקות ומלבינות. לבסוף הוא פולט אנחה כבדה והמתח מתפוגג מכתפיו, אבל עיניו לא עוזבות את עיניי. מעמקיהן הכחולים מוכתמים באפור גדוש רגש. פחד. כעס. תקווה.
אני מקדימה אותו ומסיטה ראשונה את המבט.
אני אוחזת בידיות הכיסא שלי וקמה על רגליי. הכאב העמום שמקרין מכתפי החבולה אל שריריי ואל עמוד השדרה מזכיר לי בחריפות את הפציעה. מגבלות הבשר והעצמות.
מגבלות כוח המשיכה.
ג׳יימסון מושיט יד אל הזרוע שלי, אבל אני מתרחקת בתנועה מהירה וממצמצת כשהכתף שלי מוחה על התנועה.
״אל תהיי מפונקת,״ הוא אומר, אבל אני רואה את העווית בשפתיו.
אני נאבקת בפיתוי המוכר של חוש ההומור המשותף והדפוק שלנו ומחייכת. ״לפחות תגיד לי שבמקום הזה יש סמים שווים.״
הוא צוחק, אבל הצחוק שלו מתוח. ״אם את מתכוונת בזה לטיפול שווה, אז כן. הסמים הטובים ביותר בחוף המערבי.״
אני פותחת את פי כדי לעקוץ אותו בחריפות, אבל במקום זאת אני אומרת בתחינה מרוסקת, ״באמת, ג׳יי, אני נשבעת לך בחיי אימא ופיליפ שזו הייתה תאונה.״
אבא שלי משמיע קול קטן. בזווית העין אני רואה שהוא יוצא מהחדר. ג׳יימסון מתאבן לשמע המילים שלי כאילו כל אחת מהן הייתה מהלומה בבטנו. לסתו מתהדקת ומשתחררת כשהוא נאבק ברגשותיו. הוא רוצה להאמין לי. גם זה משהו.
אבל לא מספיק.
כתפיו נשמטות. עיניו - עייפות כל כך, השמאלית מפרכסת - מוצאות את עיניי. ״תעשי את זה בשבילי, מיה-נמייה,״ הוא אומר בקול חרישי.
אין עליו.
אני חורקת שיניים ומהנהנת. ״בשבילך, ג'ייבירד.״
אני בוחנת בפעם האחרונה את חדר השינה חסר הייחוד. המלתחה הדלה שלי כבר ארוזה, והמזוודה היחידה שלי עומדת בחוץ. העדות היחידה שעוד קיימת לביקורי כאן היא הטלפון הסלולרי שלי שמונח על שולחן הלילה. החריצים הקטנים על המסך המבוקע וחסר החיים מהפנטים אותי לרגע. אני נזכרת בבקיעים דמויי קורי העכביש בשמשה הקדמית של המכונית.
ג׳יימסון מתקרב לשידת הלילה בשני צעדים, מרים את הטלפון ומכניס אותו לכיס הפנימי של המקטורן שלו. הטראנס שלי נשבר ואני נאנחת. עכשיו כבר לא נותר זכר לשהותי בביתו של אבא שלי במליבו. לא שאי פעם היה; הבית שלו אינו הבית שלי.
״בואי, מיה.״
אני הולכת בעקבות אחי בלי להוציא הגה מפי. אנחנו צועדים במסדרון מרווח, חולפים על פני מבואה מרוצפת ויוצאים אל שמש הצהריים הזהובה. אני מרימה את היד כדי להצל על עיניי, ועוצרת על מדרגת טרקוטה כדי להביט במכונית משפחתית בעלת חלונות כהים. המזוודה שלי כבר מאופסנת בתא המטען. הדלת האחורית של המכונית פתוחה, ונהג בכפפות ומדים מחזיק אותה. הוא חסר ייחוד בכל דרך אפשרית, ולייחודיות שלו אין דרך להתחרות בַּעוצמה מנקרת העיניים.
אני תוהה אם יש לו מושג שאני אסירה כמוהו, או אם בכלל אכפת לו.
אני מחייכת בבהלה ושואלת את אחי, ״גם הקירות המרופדים יהיו מחופים בפרווה? לפני הטיפולים בהלם יגישו קוויאר ושמפניה?״
ג׳יימסון נוחר בבוז ורוכן לעברי כדי לנשק אותי על ראשי. אני הודפת אותו בזרועי הבריאה ואז צועדת לעבר הפתח האחורי החשוך של המכונית. אני לא פוחדת והצעדים שלי שקולים ויציבים. עוד יום, עוד אסון.
שום דבר כבר לא מפחיד אותי. לא לעיתים קרובות אני מתרגשת ממשהו: לא מיופי. לא ממוות. לא מכאב. לא מאושר.
אני די בטוחה שאבא שלי חושב שאני סוציופתית. בפעם הראשונה אובחנתי על ידי פסיכיאטר שטיפל בי בגיל שלוש-עשרה אחרי תאונת טביעה. האבחון השני נעשה על ידי עוזרת מבוהלת שמצאה אותי מעיפה במטבח סכינים באוויר. השלישי והאחרון נשמע מפיו של ארוסי לשעבר, אחרי שהבערתי את אוסף התקליטים יקר הערך שלו.
אולי אני באמת סוציופתית, אבל לא נראה לי. אני מלאה רגשות, אבל פחד אינו אחד מהם. אני אוהבת את התאום שלי, אני אוהבת יינות אדומים חזקים, פנקייקס אוכמניות וסרטים משנות השמונים. ואני אפילו אוהבת את אבא שלי.
אני מתעבת את האקס שלי ואת הפרה המטומטמת שאותה הוא דפק במיטה שלנו. אני סולדת מהריח, מהמרקם ומהטעם של מלפפונים חמוצים. גורי חיות מביאים אותי לידי בכי, ואין שום דבר שמצחיק אותי יותר מבדיחות גסות.
רואים? רגשות.
ויש לי מצפון. אני לא פוגעת או מתמרנת אנשים בכוונה תחילה, אלא אם כן זה מגיע להם. אני לא פסיכית.
אבל הרי פסיכים כמעט אף פעם לא חושבים שהם פסיכים.
אני מחליקה על מושב העור החלק ומתכופפת כדי לראות את אחי בפעם האחרונה. צללים אופפים אותי כשקרני השמש מאירות את פניו הנאות והעייפות.
אפרופו רגשות.
״נדבר מאוחר יותר,״ אני אומרת בחיוך.
שפתיו מתעקלות בחיוך קטן. ״זה ייקח קצת זמן, ילדה.״
הדלת נטרקת. 

 פרק 1

מה שאנחנו מספרים

יום 6

זה לא סיפור כזה גדול, הסיפור שלי.

אימא שלי ואחי הצעיר נהרגו בתאונת דרכים כשג׳יימסון ואני היינו בני שבע. המוות שלהם הרס אצל אבא שלי משהו מהותי ומאז הוא לא חזר לעצמו. זה לא משהו חיצוני. אם בכלל ,הקריירה שלו כסניגור דווקא נסקה בשנים שלאחר התאונה. אבל באותו יום איבדנו את שני ההורים שלנו.

ג׳יימסון ואני תאומים לא זהים. זה לא נורא כל כך מבחינתו - הוא דומה לאבא שלי. אבל אני דומה כמו שתי טיפות מים לאימא שלי, ולכן אבא שלי לא יכול להסתכל עליי.

כן, זה דפוק בטירוף שאבא שלי נטש את היתומים שלו אחרי מותם של אשתו ובנו. זה כואב כשאתה ילד, וגם היום זה לפעמים עדיין כואב. אבל כאדם בוגר אני מבינה מה קרה לו. הוא רק בן אדם.

שנות ההתבגרות שלי היו סוערות.  בניגוד לאבי,  ששקע בעבודה, ובניגוד לג׳יימסון שהשקיע את כול כולו בספורט, אני לא מצאתי מוצא לתסכולים ולצער שלי ולכן עשיתי המון צרות:

עֵבֵרות קטנות ותעלולים שגבלו ברשלנות פושעת.

אבל התיק הפלילי שלי נקי לגמרי. על כך אני צריכה להודות להריסון ט. סלואן, אב השנה, אחד הסניגורים המעולים ביותר במדינה.

״וזה כל הסיפור בקליפת אגוז.״ אני מסיימת את סיפור חיי באנחה. ״נעורים מבוזבזים שבאופן בלתי נמנע חוזרים לפגוע בי .

מצטערת שבזבזתי לך את הזמן.״אני לא באמת מצטערת - רק מעוצבנת.

זה היום השישי, הטיפול האישי השישי שלי שבו אני חוזרת על אותו סיפור מזוין. תודה לאל שאין טיפול בימי ראשון; אחרת הייתי יוצאת מדעתי.

הפעם יש שתיקה של עשר שניות,  ואז הדמות שיושבת בכורסת עור מולי אומרת, ״ספרי לי קצת על אימא שלך.״

אני מפשקת את רגליי מעט ושבה ומצליבה אותן. הקול, אפל ועמוק, מרטיט בדממה שהוא משאיר אחריו. זה לא קול שניתן להתעלם ממנו בנקל; לא ניתן להתעלם גם מהגוף. תמיד אהבתי גברים שמרכיבים משקפיים.

אני נושמת עמוק וכמה קווצות שיער מדגדגות לי את הלחי כשאני נושפת אוויר. ״תראה,״ אני מתחילה ומביטה בברכיי .

״כבר אמרתי לך, אני בקושי זוכרת אותה. היא שרה המון. היא קלעה לי צמות. היא קראה לי סיפורים לפני השינה. היא מתה .

זה עצוב. אין כאן שום דרמה.״

״אמיליה--״

״מיה,״ אני מתקנת.

דוקטור צ׳סטיין הוא איש מקצוע בכל רמ״ח איבריו. אין בקולו רמז לכעס כשהוא שואל, ״ומה עם אשתו השנייה של אבא שלך? אפשר לדבר עליה?״

מבטי המבוהל מזנק אל פניו.  ״איך אתה יודע על ג׳יל ,לעזאזל? מה הכלבה הזאת כבר אמרה?״

ההתפרצות שלי לא עושה עליו רושם. אוקיינוס של קור רוח. ״מיז ריצ׳מונד סירבה לדבר איתי, אבל הנישואים שלהם והגירושים שבאו בעקבותיהם הם מידע גלוי וידוע לציבור.״

הוא משפיל עיניים כחולות בהירות לפנקס שהוא מחזיק בחיקו. אני נושמת בקלות רבה יותר כשהוא לא מביט בי.

״מצאתי תמונה שלה מהתקופה שלפני הגירושים.״רק זה חסר לי.

אצבעות ארוכות ואלגנטיות מרימות דף בודד ומטות לעברי את התמונה המודפסת. זוהי ג׳יל, ללא ספק - ללא גבות, עורה בצבע כתום מנומר.

אני נושכת את שפתיי.

דוקטור צ׳סטיין מצמצם עיניים שמבזיק בהן משהו שאני לא מצליחה לזהות. אם הוא לא היה רובוט הייתי מאמינה שמדובר בהומור.  התמונה חוזרת לחיקו.  אני מגלגלת עיניים לתקרה ומחכה שהדחף לצחוק ייעלם.

״את לא מכחישה את העובדה שאת האחראית לשינוי שחל בה?״

אני מושכת בכתפיי ומשפילה את מבטי אל החזה שלו .

החליפה והעניבה לא מסתירות את העובדה שהוא בכושר מעולה .הפקרות מינית מעולם לא הייתה אחת ההעדפות שלי, אבל אני לא עיוורת ואני נקבה בת עשרים ושמונה. ודוקטור צ׳סטיין הוא ממתק לעיניים.

אני מרשה לעיניי להפליג למחוזות דרומיים יותר ומפנטזת איך אני רוכבת עליו כשהוא יושב בכורסת העור המרופטת שלו.״אמיליה.״

״הממ?״

״תפסיקי.״

הפקודה מצליפה בי כמו שוט. חום לוהט מתפשט במעלה צווארי ופניי. אני מסתובבת במהירות כדי להשקיף דרך החלון הקרוב.

״מצטערת,״ אני ממלמלת .

הוא נאנח ועור הכורסה שלו משמיע חריקה כשהוא נע. ״בואי נפסיק להיום.״

אני מזנקת על רגליי ונמצאת בצד השני של המשרד לפני שהוא מספיק לקום. ״תודה, דוק. נתראה מחר.״הדלת נסגרת ואני לא מצליחה לשמוע את המענה שלו.

אני משחררת רעד שמרטיט את כל הגוף שלי וצועדת במסדרון האלגנטי לעבר האקווריום, המרכז של המתקן שצורתו U. שם החיבה ניתן לאולם בגלל החלונות הענקיים השולטים בקירות הצפוני והדרומי וגם בגלל המצלמות הדיסקרטיות לכאורה המותקנות לאורך תקרת הקורות.

מבחינה אסתטית, החלל נראה כמו מבואה של אתר סקי מפואר, עשויה עץ כפרי מחוספס, שולחנות נמוכים ורהיטים לא בקווים נקיים ושקטים. אבל במקום עצים והרים בחוץ, הנוף הוא מדברי .

קילומטרים על גבי קילומטרים של שממה.

אני לא לגמרי בטוחה איפה אני - נרדמתי באמצע הדרך לכאן. אני יודעת שנסענו מזרחה מלוס אנג׳לס, וכאשר הגענו השמים היו עדיין בצבעי שקיעה. אולי אנחנו במקום כלשהו מעבר לפאלם ספרינגס? אולי במדבר מוהאבי?

בכל מקרה, המקום מבודד ומבוצר. עכשיו, כשהשמש קופחת בכל עוצמתה על האדמה המולבנת, אני רואה את הגדר הגבוהה שהחמצתי תחת מעטה החשכה.

״מה את עושה, גולדי?״ שואל קול משועשע.

אני מסובבת את ראשי לעבר בעל הקול, גבר גבוה עם שיער חום פרוע וחיוך לעגני.

אני מחייכת אליו באירוניה דומה. ״מה שמתחשק לי.״הוא צוחק ומתקרב אליי עד שהוא עומד לצידי. ״את חושבת שזו גדר חשמלית?״ הוא שואל בעיניים מצומצמות.

״לא. היא ודאי נועדה להרחיק ממך את צלמי הפפארצי.״הגבר שלצידי, קאלם ריברס, הוא במקרה אחד הדוגמנים היקרים ביותר בעולם.

הוא נושף בבוז. ״המקום הזה דומה לאזור 51. הם בחיים לא ימצאו אותי. בכל מקרה, אני בנופש באינדונזיה. סופג אנרגיות רוחניות.״

אני צוחקת, אבל הצחוק שלי נשמע מאולץ. כמי שנולדה עם גנים של סקרנות תוקפנית, שלא לומר חטטנות, אני מתקשה יותר ויותר לא לשאול אותו מה הוא עושה כאן. אבל חיטוט בנוגע לנסיבות שהייתם של אחרים במקום הזה הוא אחד האיסורים הגדולים כאן. קדחו לי על זה במהלך פגישת ההכנה לפני שישה ימים, והמנחים והמדריכים מזכירים את זה שוב ושוב במהלך הפגישות הטיפוליות הקבוצתיות.

בלי שאלות או הערות ספציפיות על העבר. כשאחד מאיתנו נע בכיוון נושא שאינו הכאן והעכשיו, הם קוטעים אותו או פונים למישהו אחר.

רק דוקטור צ׳סטיין יודע את הסודות שלנו.

״איך הייתה הפגישה שלך?״

״משנה סדרי עולם,״ אני עונה בציניות.

הוא מחייך בהבנה. ״אני אומר לך, תקיאי את כל המטען שלך .

זה כל מה שהוא רוצה, ואת תראי שתרגישי טוב יותר. הוא קוסם .

החרא שהוא קולט... זה שווה את זה, תאמיני לי.״

אני מביטה בו בזווית העין. ״אני רואה שאתה מאמין בו כמו חבר כת עיוור.״

הוא דוחף אותי בכתפו. ״עדיף ללכת אחריו מאשר אחרי בקבוק וודקה.״

אני מסובבת את הראש בתנועה חדה, אבל הוא פוטר את העניין שלי בהינף יד.

״סתם עובד עלייך. הייתי מכור לקוקאין.״ הוא מטה את הראש שלו. ״או אולי לפורנו?״

אני מנידה בראשי בתנועה נוזפת. ״לא יפה לעבוד ככה על אנשים.״

הוא מגחך ועיניו החומות-ירוקות נוצצות בצורה ממגנטת .זה הסמל המסחרי שלו, שעליו בנה את הפרסום שלו: ההבעה שממיסה כל בחורה. כשאני מגלגלת את עיניי במקום להתמוסס במקום, קאלם מחייך סוף סוף חיוך אמיתי שחושף למבטי שן תחתונה עקומה מעט.

״את מוצאת חן בעיניי, מיה.״

״כן, בטח,״ אני אומרת בביטול. ״אתה מחבב אותי רק בגלל שאני היחידה כאן שלא ניסתה לזיין אותך.״

הוא שותק אבל אני רואה שהוא רוצה לשאול למה. לא בגלל שהוא מגלה בי עניין מיני - למרות שאני יודעת שאני מושכת אותו - אלא מתוך סקרנות פשוטה .

אני יוצאת דופן בעיני גבר שרגיל שנשים בכל הגילים ומכל המגזרים נופלות לרגליו.

בגלגול אחר ודאי הייתי הראשונה שמכניסה אותו למיטה .גופנית, קאלם עוצר נשימה. הוא גם חכם ומקסים ויש לו חוש הומור נהדר. אבל אנחנו לא בגלגול אחר, ואי אפשר להתעלם מהעובדה הבוטה שאני לא מזדיינת עם גברים שמוצאים חן בעיניי. כבר שנים שלא. לא מאז קווין.

קאלם, שמגיב לאנרגיה הקוצנית שאני מפיצה, שואל, ״בא לך לשחות לפני ארוחת הצהריים? ניקס וקינסי כבר בבריכה.״״מעולה.״ האמת שאני לא במצב רוח לראות אנשים. קאלם הוא הדייר היחיד כאן שלא עולה לי על העצבים.

״יופי. תני לי ללבוש בגד ים וניפגש שם.״

הצעדים שלו נמוגים, אבל אני נשארת לעמוד ליד החלון עוד כמה רגעים ומביטה בנוף הצחיח.

בשמש הצהריים הבוהקת, הגדר הרחוקה נראית כמו חזיון תעתועים מרצד, לרגעים קיימת, ברגעים אחרים נבלעת במדבר.

תחושה מוזרה של נתק מהמציאות מעקצצת לי בכל הגוף – כאילו אני חלק מהגדר. רגע אחד קיימת, ברגע הבא אני בלתי נראית. אי אפשר לראות אותי. אי אפשר לגעת בי.

רחש כבוש של צעדים קוטע את המחשבות שלי.  אני מסתובבת במחשבה שקאלם כבר חזר ושאני מתבוננת בגדר במשך דקות ולא שניות. אבל זה לא קאלם.

דוקטור צ׳סטיין חוצה את האקווריום לעבר האגף המרוחק ,שבו נמצאים המטבח, חדר האוכל, חדר הכושר וחדרים למדיטציה ,תרפיה קבוצתית ואמנות. הוא צועד במבט מושפל כשמשקפיו תלויים מאצבעותיו, וידו השנייה משפשפת נקודה כלשהי במצח.

אני מתבוננת בו כשעדיין נדמה לי שאני רואה ואינה נראית .אני מעריצה את הצעד הבוטח שלו, את החליפה הגזורה היטב ,את שערו הכהה והמסורק,  ואת האופן שבו החולצה הלבנה והמגוהצת שלו מדגישה את צווארו השזוף והחזק. שם המשפחה שלו, צ׳סטיין, הוא צרפתי, אבל מלבד עיניו הכחולות, האיש איטלקי מכף רגל ועד ראש. יש מצב שאימא שלו?

הוא עומד להיבלע במסדרון הסמוך ואז לפתע נעצר.

אני בלתי נראית.

הוא מדבר לחלל הריק. ״אימא שלך קראה לך מיה או אמיליה?״אני ממצמצת וחוזרת להיות נראית, אבל לא מצליחה לפתוח את הפה .

הרגליים שלי כבדות כמו בולי עץ, נטועות ברצפה, והלב שלי הופך לנוכחות כלואה והולמת בחזי.

״אמיליה,״ הוא אומר בקול חרישי ומהנהן לעצמו.

ואז הוא מתאייד. 
דנדליון שלי חלק א' 

פרולוג

"דנדליון המתוקה שלי. אני מאחלת לך שתמיד תהיי חופשייה כציפור, שתגדלי כפרח בר, משוחררת כגלי הים.״

אני עוצמת את עיניי ומרגישה באצבעותיה של אימי מחליקות על שערי.

זו תחושה מוכרת.

״אני אוהבת אותך,״ היא לוחשת ומצמידה בעדינות את שפתיה למצחי.

דמעותיה נושרות על עורי.

גם אני אוהבת אותך.

יריות שוב נורות.

חבטה.

ואז דממה.

 

פרק 1

אני מחטטת בשאריות הלק המצהיב והסדוק שנותר על קצה הציפורן שלי.

אני לא זוכרת אפילו מתי מרחתי לק על ציפורניי. כמעט שלא נותר ממנו כלום.

מולי יש חלון אחד בחדר. הוא נפתח די בקלות, ואם לא, אני יכולה לזרוק עליו כיסא ולקוות שהשמשה תתנפץ במהירות.

מאחוריי נמצאת הדלת, אבל החלון... משם אני אברח.

״את מקשיבה?״ נימת קולו של אחי מעידה על ייאושו ממני.

אני מרחמת עליו.

הוא רק בן עשרים־וחמש.

ועכשיו הוא האפוטרופוס שלי.

״מ־מצטערת,״ אני מגמגמת ומסיטה את עיניי מהחלון.

הוא מכחכח בגרונו והמנהל רוכן קדימה. ״זו מערכת השעות שלך.״ הוא מחליק לעברי דף ואני מחככת את אצבעי על המשטח החלק. הוא אדם מבוגר, פניו חרושות קמטים כאילו צחק או חייך המון בימי חייו. שערו שזור אפור, אבל נותר בו עדיין הרבה מהשיער החום המקורי. הוא משלב את אצבעותיו ומניח אותן על שולחן העץ שלפניו. המחווה פוגמת בקו הישר המושלם של ערמת התיקיות שעומדת שם. אני משתוקקת ליישר את הערמה מחדש. ״אנחנו מודעים למצבך, אז עשינו מאמץ מיוחד כדי שתוכלי לבלות חמישים דקות מדי יום עם יועץ בית הספר שלנו, מר טיילור.״

אני מביטה בקיר, בתעודת הסיום מהקולג' הנתונה במסגרת עבה ואז בתמונה חסרת העניין של אגרטל הפרחים התלויה לצידה. איזה חדר משעמם לעבוד בו. אני הייתי יוצאת מדעתי.

״דני,״ אחי מדרבן אותי ואני שומעת את הייאוש בקולו. ״זה בסדר מבחינתך?״

זה לא, אבל בחודשים האחרונים למדתי לעשות מה שגורם לאחרים להרגיש טוב יותר. אני חושבת ששום דבר לא יוכל לרפא אותי, אבל אם זה יגרום אושר לסייג', אני אעשה את זה. כל הפסיכולוגים והיועצים שאיתם דיברתי בבית החולים לא הצליחו לעזור בכלל. הם ניסו, אבל הם לא ידעו איך להגיע אליי, ואני לא ידעתי איך להגיד להם שזה בלתי אפשרי.

אני מהנהנת ומשעינה את מרפקי על ידית הכיסא.

״זה בסדר.״ קולי רך, עמוק יותר מכפי שהיה בעבר. משהו חסר בו ולא הצלחתי עדיין להבין מה.

אולי התמימות.

המנהל, מר גורדון, כפי שכתוב בלוחית הממוקמת בצורה מסוכנת קרוב מדי לקצה שולחנו, מתחיל לדבר על עוד דברים, אבל אני לא מקשיבה.

לא שאני רוצה להתעלם ממנו, אבל אני נסוגה יותר ויותר לתוך ראשי. כאן אני מרגישה מוגנת יותר, אבל אני בעצם לא מוגנת כלל. אני לא מוגנת בשום מקום. המוח שלי מלא בזיכרונות נוראים, בזמן שהעולם מלא באנשים נוראים שעושים מעשים מחרידים בכל יום ויום.

המנהל גורדון מסיים את נאומו ומושיט לי ערמת דפים.

אני לא מרימה את ידי כדי לקחת אותם.

סייג' לוקח אותם במקומי ולוחץ את ידו של המנהל. הוא קם ואני עושה כמוהו.

״אנחנו מקווים שתיהני משהותך בתיכון אספן לייק.״

אני לא מגיבה. אני לא מאלצת את עצמי אפילו להעלות על שפתיי חיוך זעיר. האמת, אין לי אנרגיה לזה.

במסדרון הריק, סייג' עובר על הדפים ובוחן אותם. שערו החום הבהיר ארוך מהרגיל. בגללי, לא היה לו זמן להסתפר.

לעיתים אני תוהה מה הוא חשב כשקיבל את שיחת הטלפון שבה הודיעו לו שאני בבית החולים ושאימנו נרצחה.

היא מתה כשהגנה עליי ועל תלמידים אחרים, כשעשתה ככל שיכלה כדי להציל חיים. היא הייתה מורה, וברגעיה האחרונים היא עשתה מעל ומעבר מכל מה שמצופה ממורה לעשות.

אבינו מת מסרטן הלבלב כשהיינו צעירים. אני לא ממש זוכרת אותו, אבל סייג' מבוגר יותר ממני, כך שאני בטוחה שהוא זוכר אותו.

בתוך פחות משמונה־עשרה שנים, משפחה בת ארבע נפשות הפכה למשפחה בת שני אנשים.

אני לא יודעת מה אעשה אם אאבד גם את סייג'.

״נראה שהדרך ללוקר שלך היא מכאן.״

״אני בטח לא אשתמש בו.״ אני נועצת את החרטום הלבן המלוכלך של נעלי הוואנס הצהובות שלי באריחי הרצפה.

הנשיפה של סייג' מהדהדת במסדרון. ״רוצה לראות איפה תלמדי?״

״אני אראה כבר ביום שני.״

עיניי האגוז שלו עייפות כשהן פוגשות את עיניי — שצבען כמעט זהה לצבע עיניו, למרות שאצלי יש מעט יותר ירוק ואילו אצלו שולט הזהב.

״דני, אני ממש משתדל.״

אני יודעת שהוא משתדל. הוא משתדל ממש. הבעיה היא שאני שונאת את זה שהוא כל כך משתדל כשאני יודעת שיש לו חיים.

הוא עבר לסולט לייק סיטי, יוטה, כדי ללמוד בקולג', ונשאר בעיר כי מצא עבודה וחברה. העניין עם החברה לא הסתדר, אבל הוא אומר שהוא אוהב את העבודה. אני לא מאמינה לו, לא כשהוא חוזר הביתה עם מבט עייף ונראה מבוגר מכפי גילו. גדלנו בפורטלנד, אורגון, ואני תכננתי להישאר שם עד שמישהו עם אקדח קבע את גורלי בשבילי.

עכשיו אני הנערה ששרדה תקרית ירי בבית ספר. נערה עם צליעה. נערה שמתקשה לדבר.

״אני יודעת, אבל אתה מחסיר ימי עבודה.״ אני מדברת בלחש ועיניי בקושי פוגשות את מבטו.

הוא מתרכך, אוחז בקווצת שיער ארוכה בצבע חום בהיר משערי ומושך אותה בעדינות. פעם, כשהיינו קטנים, הייתי מתרגזת עליו כשמשך בשערי, אבל עכשיו אני מתענגת על המחווה המוכרת.

״אני נמצא בדיוק איפה שאני רוצה להיות. בואי.״

למרות שאני רוצה למחות, אני יודעת שהוא רוצה לעזור בכל דרך אפשרית, תהיה מזערית ככל שתהיה.

אצבעותיי מסתבכות בשולי חולצתי כשאני הולכת בעקבות סייג'. הוא מביט בריכוז במערכת השעות ואז במפה, ופונה בכיוון כלשהו שנראה לו נכון כאילו היה כלב גישוש.

אני חושבת שטוב לו להרגיש שהוא בשליטה.

כשהייתי בבית החולים, הוא לא יכול היה לעשות הרבה כדי לעזור לי חוץ מלעודד אותי לא לוותר.

אלוהים, כמה רציתי להרים ידיים.

לעיתים קרובות כעסתי, תהיתי למה אלוהים לקח את אימי ולא אותי. למה הייתי צריכה לשאת את כאב הירי ואת הסבל שבכמעט שיתוק?

לא ידעתי אם אי פעם אוכל לעמוד שוב על הרגליים.

גם הרופאים הטילו בכך ספק.

אבל סייג'... הוא היה נחוש בדעתו לראות אותי הולכת שוב.

פעם אלה היו החיים שלי. חשבתי שלימודיי בקולג' ימומנו בעזרת מלגה. אבל המצב השתנה ועכשיו אני צולעת. אני מנסה לא להניח לזה להטריד אותי, אחרי הכול התמזל מזלי לעמוד על שתי רגליי, אבל לפעמים אני מרגישה כמו ציפור עם כנף שבורה שנגזר גורלה לא לעוף עוד לעולם, וזה שוב כואב.

לוקח לסייג' כמעט שעה לאתר כל כיתה ולהצביע על המסלול המהיר ביותר אליה.

כשאנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה בכניסה לבית הספר, בסמוך למשרד המנהל, סייג' מכחכח בגרונו. ״את זוכרת איפה הכול?״

לא. ״כן, אני אהיה בסדר.״

ואני אהיה בסדר.

אני תמיד בסדר.

בסדר נראה כמו מצבי הקבוע בימים אלה. אני מתחילה להתרגל לעמימות הזו.

סייג' משמיע אנחה ומשפשף את הזיפים הזהובים שעל לסתו. שערו החום היה תמיד בעל גוון קרמלי־זהוב. השיער שלי, לעומת זאת, היה תמיד בהיר יותר, קצת עמום בהשוואה לשלו.

״אני רוצה שהכול יעבור בשלום בשבילך.״ קולו נעשה נמוך יותר, כתפיו נשמטות. ״את... אלוהים, דני... עברת המון.״ עיני האגוז שלו נוצצות בדמעות שהוא לא מזיל. אחי הבכור נדרש תמיד להיות חזק, להיות צוק איתן כדי להגן עליי מפני הסערות, והסדקים בו מתחילים להתגלות.

אני עושה צעד קדימה וכורכת את זרועותיי סביב מותניו. ״שנינו עברנו המון.״

אני אולי החלמתי מבחינה גופנית, אבל שנינו נאלצנו להתמודד עם הצער שבאיבוד אימנו בצורה טרגית כל כך.

הוא מחבק אותי בחזרה וזרועותיו חזקות וחמות. אני חושבת שהוא לעולם לא ידע כמה אני מודה לו על שנחלץ לעזרתי. הוא נשאר לצידי בבית החולים ועבד מרחוק כדי שיוכל להימצא לידי, עד שהחלמתי מספיק כדי לבוא איתו לסולט לייק סיטי.

״יכולת למות, דני.״ לחישתו הצרודה שוברת את ליבי, בעיקר כשמחשבותיי מפלחות אותי.

לפעמים אני מצטערת שנשארתי בחיים. 

דנדליון שלי חלק ב' 

פרק 1

למחרת סייג' נכנס לדירה ומקלל בשקט. הדלת נטרקת מאחוריו ואני מרימה את עיניי מהספה שעליה אני מכורבלת עם הספר האחרון שלוקלן השאיל לי.

״מה קרה?״ אני הודפת הכול מעליי וממהרת אליו במחשבה שאולי הוא נפגע.

הוא יצא מהעבודה לפני יותר משעה, ואין ספק שאם היה נפצע הוא היה נוסע לבית החולים ולא חוזר הביתה. אבל יכול להיות שהוא חולה.

הוא מרים את ידיו באוויר. ״הגשתי את התפטרותי ופוטרתי. בן זונה מטומטם, פאקינג נאד נפוח!״ הוא זועם והודף את המכתבים של היום הקודם מהדלפק של המטבח. הוא אוחז בדלפק ומתנשף ונשימותיו רדודות. ״ההתבגרות היא מלכודת. תישארי ילדה, פרח.״

״הכול יהיה בסדר.״

הוא מהדק את שפתיו. ״זה בטוח,״ הוא אומר אחרי רגע, ״אבל עכשיו אני פאקינג כועס.״ הוא מניח את ידיו על מותניו ומטה את ראשו הצידה. ״אני אחליף בגדים וניסע לאיזה מקום.״

אני מביטה החוצה מבעד לחלון ורואה את פתותי השלג. ״אבל קר.״

סייג' מגלגל את עיניו. ״את מתנהגת כאילו מעולם לא ראית חורף בחייך.״ הוא צועד לאורך המסדרון וקורא לאחור, ״לכי להחליף בגדים.״

אני מביטה במכנסי האימונית ובסווטשירט שלי ומקדירה פנים. אני לא רוצה ללבוש בגדים ״אמיתיים״. אני רוצה להרגיש נוח ולהישאר בבית. אבל אני יודעת שסייג' לא יעזוב אותי במנוחה עד שלא יוציא אותי מהבית.

אני נסגרת בחדרי ולובשת ג'ינס, סוודר עבה ומגפי חורף. כשאני יוצאת, סייג' כבר עומד ליד דלת הכניסה ותוחב את זרועותיו לתוך מעילו. אני מורידה את מעילי מהקולב ועושה כמוהו.

״לאן אנחנו נוסעים?״ אני שואלת אותו כשאנחנו יוצאים לפרוזדור.

״אין לי מושג.״ הוא מחייך — חיוך לגמרי מטורלל. ״זה כל היופי שבזה.״

**

״מדהים, לא?״ אני מתלהבת כשאני יוצאת מהמוזיאון לאומנות אל האוויר הקפוא.

״זה... משהו.״ תגובתו של סייג' צפויה.

אני תוקעת את מרפקי בזרועו. ״בחייך, זה מרהיב. אני לא מאמינה שאף פעם לא ביקרת כאן.״

הוא מחייך חיוך קטן. ״אני לא בדיוק טיפוס אומנותי. איך את מצפה שאדע בכלל שהמקום הזה קיים?״

״אנסל—״

הוא מרים את ידו. ״זה מספיק.״

אני צוחקת ונכנסת למכונית. ״אנסל לא צריך להדאיג אותך. הוא חבר טוב, זה הכול.״

הוא מתיישב מאחורי ההגה ומתניע את המכונית. ״את יכולה להגיד לי את זה מהיום עד מחר, אבל הוא בחור, ויש לו פין.״

אני מגלגלת את עיניי. ״אחים.״

״אחיות.״

אנחנו מחליפים בינינו חיוכים זהים. כשהוא מתחיל לנסוע, אני אומרת, ״הספקת לחשוב על טיפול פסיכולוגי לעצמך?״ רשימת מטפלים שלוקלן נתן לי נמצאת אצלי בטלפון, כדי שאוכל למסור לסייג'. הפסקתי גם להכריח את עצמי לחשוב עליו כמר טיילור. הוא לוקלן בשבילי ושום דבר לא ישנה את זה. גם אם זה לא הדבר החכם ביותר.

״לא במיוחד,״ הוא מודה וממצמץ בעיניו. ״אני מניח שעכשיו שיהיה לי זמן, מפני שאני מובטל וכל זה. זה בטח יהיה רעיון טוב, לא?״ הוא מביט בי בחיפוש אחר חיזוקים.

״לא רציתי לדבר עם הפסיכולוגים שלי, אבל מר טיילור ממש עזר לי.״

למרות שאני מאוהבת בו, ומה שהתפתח להרבה יותר מכך, אני חושבת שהעובדה שנאלצתי לפגוש את לוקלן חמש פעמים בשבוע עזרה לי לחצוב בקירות ההגנה שהקמתי סביבי, במחשבות, בפחדים. למדתי להכיר אותו וזה מקל עליי לחלוק איתו דברים.

״אני חושב שאפנה למישהו,״ סייג' אומר בשקט, כאילו אם לא יגיד את הדברים בקול רם זה לא יהיה מפחיד.

״יש לי... אה... רשימה של פסיכולוגים שמר טיילור הציע — בשבילי, לאחר סיום הלימודים,״ אני משקרת כשגבותיו מתרוממות, מפני שאני משערת שיהיה לו קל יותר לבלוע את הגלולה אם יאמין שהרשימה נועדה לי.

״אה, יופי. תעבירי לי אותה אחר כך.״

״בסדר.״

אני מביטה החוצה מבעד לחלון ובוחנת את הבניינים החולפים על פניי. צבעי הלבנים והאבן מתערבבים אלה באלה ולעיתים נקטעים על ידי גרפיטי.

״שקועה במחשבות?״ הוא שואל אחרי כמה רגעים.

אני מנענעת בראשי. ״מרוקנת לגמרי ברגע זה, ומאושרת.״

כשעיניו נעות מהכביש אליי, אני יודעת שהוא מבין שאני משקרת, בעיקר בגלל מה שקרה אתמול.

ואכן הוא אומר, ״את בטוחה בזה?״

אני שקטה. ״כן,״ אני אומרת לבסוף. זה לא שקר בדיוק, פשוט הכנסתי את עצמי למקום שבו לא חשבתי על שום דבר; אבל זה עבר.

״שנעצור לקפה לפני שאנחנו חוזרים הביתה?״

״כן.״ אני מושיטה את ידי קדימה ומסדרת את פתח החימום. ״זה יהיה נחמד.״

אחרי עצירה בווצ'טאוור, אנחנו חוזרים לבסוף לדירה.

״אני הולך לצפות בסרט,״ הוא מכריז. ״רוצה להצטרף אליי?״

״לא.״ אני מנענעת בראשי. ״יש לי שיעורי בית.״

למרות שבית הספר בוטל לקראת החופשה, יש לי עדיין דברים שאני צריכה לגמור לעשות, ואני בטוחה שאצטרך להגיש אותם ביום שנחזור ללימודים.

״אני אצפה ברובוטריקים,״ הוא מדקלם ומזכיר את אחד מסרטי הילדות האהובים עליו, שאליו התמכר אחרי שנמאס לו לצפות בסרטי ברבי שלא הפסקתי לדרוש.

״ברצינות, אני חייבת לגמור כמה דברים.״

״בסדר.״ הוא מרים את השלט וצונח על הספה.

אני לוקחת את הקפה ההפוך עם הקינמון שלי לחדרי, מוציאה מתיקי את הספרים ואת לוח המטלות שלי ועוברת על מה שעוד נותר לי לעשות. אני מתיישבת באנחה על המיטה ומתחילה לעבוד תוך כדי לגימות מהקפה. הדירה קטנה כל כך שאני שומעת את הסרט מתנגן ברקע, אבל אני לא מרגישה צורך להשמיע לעצמי מוזיקה כדי להטביע את הרעש.

לאחר כשעתיים, כשאני גומרת להכין את שיעורי הבית, סייג' תוחב את ראשו בדלת. ״החברים שלי הזמינו אותי לבירה. יפריע לך אם אצא?״

״לא. אתה לא זקוק לרשות ממני.״

״רציתי לשאול. לא הרגשתי בנוח לצאת בלי להגיד לך משהו. את תהיי בסדר?״

״אני בסדר, צמח.״

הוא צוחק. ״בסדר, בסדר, פרח. אז אני יוצא.״

אני מסדרת את ציוד הלימודים שלי בתיק ומניחה אותו בתחתית הארון. אני לא אצטרך אותו בשבועיים הבאים.

״ביי!״ סייג' קורא רגע לפני שהדלת נסגרת.

מאחר שהוא איננו, אני מחטטת בארון במסדרון ומחפשת את עץ האשוח שהיה לו — אני יודעת מפני שראיתי תמונות ששלח אז לאימא.

אני מוצאת אותו בפינת הארון וגוררת אותו לסלון. אני שמחה שמצאתי אותו שם, מפני שהמקום הנוסף היחיד שהייתי יכולה לחשוב עליו הוא ארון חדר השינה שלו, ולשם אני לא הולכת. שם עלולים להימצא התחתונים המסריחים שלו. לא, תודה.

אני מודאגת במידה מסוימת ויודעת שאני צריכה לחכות לסייג', מפני שזה משהו שאנחנו צריכים לעשות יחד. האשמה מכרסמת בי כשאני חושבת על חגי המולד שבילינו בתור ילדים, כאשר שלושתנו קישטנו יחד את העץ בזמן ששתינו שוקו חם כששירי חג המולד מתנגנים ברקע.

הטלפון שלי רוטט וקוטע את מחשבותיי.

סשה: עורכים טקס הדלקת נרות לכבוד התלמידים ואנשי הסגל שנפצעו אתמול. אני הולכת. רוצה לבוא?

אני קופאת וקוראת את ההודעה שלה שוב ושוב. אין שום דבר לא ראוי בדברים שהיא כותבת, אבל זו תזכורת נוספת לכל מה שאני מנסה להתמודד איתו. אנסל היה יודע שזה לא משהו שצריך לשאול אותי, אבל לא סשה, מפני שלא סיפרתי לה עדיין על החלק הזה שמגדיר אותי.

אני: לא.

סשה: K.

התשובה הקצרצרה שלה מצליחה איכשהו לעצבן אותי. אני לא מבינה אפילו מה מרגיז אותי כל כך. אני מניחה שזה בגלל כל מה שקרה אתמול. כל הדברים שקורים בבתי ספר, בבתי תפילה, בבתי קולנוע, והרשימה עוד ארוכה מאוד, הופכים בסופו של דבר למשהו מופשט כל כך כמו אות חסרת משמעות, ״K״.

אני משליכה את הטלפון על הספה כדי להרחיק אותו ממני לפני שאתרגז ממש ואחבוט אותו בקיר.

הערב אני גומרת לקשט את העץ, עם סייג' או בלי סייג'.

**

גמרתי לקשט את העץ בלי שוקו חם או שירי חג המולד. עיטרתי אותו בנורות צבעוניות, בנצנצים ובקישוטים שאימא שלנו נתנה לסייג' כשהוא עבר לדירה משלו.

סרט משודר עכשיו בטלוויזיה, אבל אני לא מתייחסת אליו.

כשהדלת נפתחת לבסוף, השעה כבר אחרי אחת־עשרה בלילה. בגדול, השעה לא מאוחרת מדי, אבל כשמדובר בסייג', זה כאילו חמש לפנות בוקר.

״היי,״ אני קוראת כשהוא נועל את הדלת.

הוא נכנס לסלון ומחייך למראה העץ. ״הוצאת את העץ.״ הוא מצביע עליו. עיניו נעות אל קומץ המתנות העטופות בפשטות מתחת לעץ — דברים שהזמנתי עבורו.

״כן, חשבתי שאנחנו זקוקים לאווירה חגיגית.״

הוא זורק את המפתחות על הדלפק בקול נקישה. ״אני הייתי צריך להוציא את העץ בתחילת החודש.״

״טוב, אבל לא עשית את זה,״ אני מכריזה בפשטות. ״אז אני עשיתי את זה.״

״במה את צופה?״ הוא שואל ונוגע ברגלי בקלילות כדי שאוריד את רגליי משולחן הקפה והוא יוכל לעבור. זה לא שהוא יכול להקיף את שולחן הקפה או משהו.

״באיזה סרט חג מולד דביק,״ אני מודה. ״אני לא ממש צופה בו, אבל אני בטוחה שמדובר באיזה גבר עירוני חסר לב שיוצא עם אישה עירונית. ואז האישה מהעיר מוצאת את עצמה תקועה בעיירה רחוקה ומתאהבת בגבר שמייצר למחייתו רוטב ראנץ' או מוכר סוסי עץ. ובטח יש גם כלב בסיפור. והגבר העירוני מאבד את האישה בסופו של דבר.״

הוא מיד צוחק ומנענע בראשו לעברי. ״אוי, דני. רוטב בוקרים, הא?״

״למה לא? זה לא בלתי סביר. אה, וטכנית אפשר להגיד שאתה גבר עירוני חסר לב, שעובד במחשבים וכל זה.״

הוא מרים גבה. ״אני מקבל נקודות בונוס בזכות זה שהתפטרתי? טוב, בעצם פוטרתי,״ הוא מתקן.

אני חושבת לרגע. ״בטח, אבל בוא נהיה מציאותיים, אתה חנון ותשיג עבודה אחרת במחשבים. רק אל תשכח איך לדבר עם נשים. הייתי רוצה שיום אחד יהיו לי אחיינים ואחייניות.״

אני נשבעת שהוא נחנק מהרוק של עצמו. ״קחי את זה בחזרה. אני לא רוצה אפילו לחשוב על זה עכשיו. אני צעיר מדי.״

״בקרוב תהיה בן עשרים־ושש,״ אני מזכירה לו.

הוא מביט בי בהבעה נחרדת כאילו תפס אותי בועטת בכלבלב או משהו. ״כן, וזה פאקינג צעיר מדי לחשוב על ילדים, דנדליון.״ הוא נרעד — נרעד באמת; כל גופו מפרכס בעווית וצליל מוזר בוקע משפתיו.

כל כך כיף לי עכשיו. אני מחייכת ומרגישה שהוקל לי מאז החדשות של אתמול. ״אני אעשה להם בייביסיטר.״

הוא קופץ ונעמד מולי. ״סתמי, סתמי, סתמי,״ הוא מדקלם ומתרחק כשידיו נחות ברפיון על אוזניו. ״אני לא רוצה לשמוע את השטויות האלה.״ אני פותחת את פי והוא צועק, ואז תוחב את אצבעותיו לאוזניו. ״לה, לה, לה. אני לא שומע אותך.״

הוא נבלע במורד המסדרון ובחדרו ואני חוזרת אל הסרט והפעם מקדישה לו תשומת לב. מתברר שהגבר לא מכין רוטב ראנץ' למחייתו, אלא שיש לו מחלבה. לא טעיתי בהרבה.

 

 

 

 

המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של מיקלייה סמלצר ל.מ. הולרן ג'ניפר הארטמן ה. ד. קרלטון
עוד ספרים של
הירשמו לרשימת התפוצה של הוצאת לבבות