סל הקניות ריק

הוצאת לבבות - ספרי הרומן הרומנטי

 
מתח מיני באוויר, מריבה סוערת, תשוקה בוערת, נשיקה לוהטת ודהרה לעבר השקיעה. אורטל אליקישוילי מראשון לציון, אספנית וחובבת של ספרי הרומן הרומנטי, וכעת גם בעלת  "הוצאת לבבות" יחד עם בעלה ,  משוכנעת שהז´אנר מעולם לא היה פופולרי ונחשק כל כך. "הרומנים הרומנטיים לעולם לא ייעלמו, הרי נשים לנצח יחלמו על אביר על סוס לבן"
את ז´אנר הרומנים הרומנטיים לא באמת צריך להציג. הוא תמיד חסון וקשוח, עם לסת מרובעת ומבט עקשן, היא תמיד גבעולית ורכה, עם שמלה מתנפנפת ברוח ומצוקה קשה. ההתחלה, האמצע והסוף ידועים מראש: קצת ריבים, קצת ארוטיקה, אי הבנה מפתיעה ופתאום מתנשקים, משלימים ודוהרים לעבר השקיעה.

מי שחשב לרגע שהז´אנר הספרותי העתיק בעולם הלך לעולמו, יופתע לגלות ששוק הרומנים הרומנטיים עדיין חי, בועט וממשיך להוציא ספרים בקצב מסחרר. מתברר שהעלמות הצעירות שזוכות לנשיקה הראשונה בשדה חיטה מלבלב, מאחורי אחוזת המשפחה, אף פעם לא מזדקנות. הן כאן כדי להישאר לנצח.
הופכת עולמות

אורטל אליקישוילי, בת 31, נשואה ואם לילד, תושבת ראשון לציון שעוסקת בהנהלת חשבונות, התוודעה לנפלאות הרומנים הרומנטיים בגיל העשרה, ומיד התאהבה. "אני מאוד מחוברת לסגנון הזה", היא אומרת בלי שמץ של התנצלות. "מגיל צעיר אני קונה ספרים והאוסף האישי שלי מגיע ליותר מאלף רומנים".
בחדר השינה שלה, לצד המיטה, ניצבת ערימה מכובדת של רומנים, שממתינים לתורם. "תמיד קניתי בכמויות, גם אם ידעתי שאין לי זמן לקרוא", היא מספרת. "כנערה הייתי מוותרת בשמחה על בילוי או על בגדים רק כדי לקנות עוד כמה רומנים".

כמה כסף הוצאת?
"בממוצע הוצאתי 300 שקל בחודש על הספרים. עם הזמן הפכתי למומחית בתחום האיתור. אם יש ספר מסוים שאני רוצה, אני הופכת עולמות כדי למצוא אותו. אני מתקשרת להוצאות לאור, לחברות תרגום, לפורומים ולבלוגים ומשאירה הודעות באתרי ספרים מוכרים".

אליקישוילי צברה ניסיון בתחום ובהמשך החלה לקבל פניות מחובבי התחום. "כשאנשים התחילו לפנות אליי עם בקשות הבנתי שיש ביקוש", היא אומרת, "לכן התחלתי לקנות את הרומנים הרומנטיים בכמויות – וגם למכור".

מה המחיר?
"ספר ממוצע עולה בין 40 ל־70 שקל. מעטים עולים 20 שקל ופחות או 100 שקל ומעלה".

עקרות בית נואשות?
אם אתם מדמיינים את קוראת הרומן הרומנטי הממוצעת כעקרת בית נואשת או כתיכוניסטית סקרנית, אליקישוילי מציעה שתשכחו מזה. "הלקוחות שלי הן נשים מאוד עסוקות, שצריכות לברוח קצת למציאות אחרת", היא מבהירה. "יש לי עורכות דין, מתווכות דירות, מורות, נשות כספים וכל מיני נשים שלוח הזמנים
המטורף שלהן לא נותן להן רגע של מנוחה".

ואת מעט הזמן הפנוי שלהן הן מבזבזות על רומן רומנטי?
"דווקא הנשים האלה זקוקות לרומנים הרומנטיים. מבחינתן זאת הפסקה קצרה מכל המציאות המטורפת שלנו. כמה שעות של חוויה אחרת. הנשים האלו באות אליי עם ארגזים שלמים, כי אלו ספרים קלים לקריאה שבדרך כלל ´בולעים´ אותם בסוף שבוע אחד".

קוראת הרומנים הרומנטיים האובססיבית מתוסכלת בדרך כלל מחיי האהבה שלה?
"זה לא נכון לחשוב שנשים שרע להן קוראות את הרומנים האלו, להיפך. קחי אותי, למשל. יש לי חיים טובים עם בעל אוהב וילד משגע שאני מתה עליהם, אבל כל אחת צריכה כמה שעות של שקט ופנטזיה לעצמה. יש כאלו שרואים סרט, שמטיילים או שסתם ישנים, אני קוראת רומנים".

יש גם גברים חובבי הז´אנר?
"יש גברים שפונים אליי ואומרים שהם רוצים לקנות ספר לנשים שלהן. כשאני שואלת איזה ספר הם רוצים, הם לא מהססים וישר עונים שעדיף שהוא יהיה כמה שיותר ארוטי. יש כאלו שבכלל מתבלבלים וחושבים שמדובר בספר טיפים והוראות, בסגנון ה´קאמה סוטרא´. לפעמים מתקשרות נשים שמחפשות ספר שקראו לפני המון שנים ובא להן לנסוע קצת במנהרת הזמן, הרי ספר טוב שקראת לעולם לא תשכחי".

מהם הספרים הכי פופולריים?
"הרומנים ההיסטוריים הם תמיד המועדפים ביותר על קוראות הז´אנר, בגלל זה הם גם הכי קשים להשגה. יש משהו מקסים ברומן היסטורי, עם הבגדים, הנימוסים, הדיבור המיוחד וכמובן העובדה שהכל אסור. כשאת קוראת על נשיקה בספר עם עלילה שמתרחשת היום, זה נשמע לך סתמי, אבל נשיקה במאה ה־16, בין אנשים לא נשואים, זה דבר אסור, לכן זה הכי מרגש. יש משהו מיוחד בניגודיות של הרומנים ההיסטוריים. רגע אחד כולם מנומסים ואדיבים ופתאום התשוקה מתפרצת, זה מאוד מלהיב".

סוסים וערפדים
למזלה של אליקישוילי, היא בת למשפחת נגרים, כך שארונות לאחסון הספרים לא חסרים לה. כמי שבקיאה ברזי הספרות הרומנטית והתפתחותה, היא גאה לספר שלאחרונה נכנס לז´אנר הרומנים הרומנטיים סגנון חדש של כתיבה, המשלבת בנפתולי העלילה אלמנטים של מדע בדיוני, חזרה בזמן, כוחות על טבעיים וערפדים. "זה סגנון חדש ולא כל אחת אוהבת אותו", היא אומרת, "אבל מי שקוראת רומנים כבר הרבה שנים נהנית לגלות שעדיין יש חידושים בז´אנר הזה".

יש סופרות מועדפות?
"הסופרות החביבות ביותר הן אלה שכותבות כבר עשרות שנים, ושפעם היו מוציאות עשרות ספרים בשנה: איריס ג´והנסון, סנדרה בראון, אליזבת לואל.
 
לבבות הוצאה לאור הוקמה על ידי אורטל מראשון לציון - אספנית וחובבת של ספרי הרומן הרומנטי. אצלנו תוכלו למצוא מבחר ספרים רומנטיים מלאים בתשוקה!
 
 
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו עדכונים
על מבצעים , הגרלות וספרים חדשים