התחברות לחברים       
 
 

מכתב מפקין

Back
דף הבית >> ספרי רומן רומנטי (1) >> מכתב מפקין
 
שם הספר: מכתב מפקין
שם הסופר/ת: פרל ס. בוק
   
מחיר: 8.80 ש"ח
   
הקישו למחירון משלוחים
   
 
מכתב מפקין
  הדפס עמוד    שלח לחבר


מוציא לאור: עמיחי
שנת הוצאה: 1952
מצב הספר (פיזית): טוב

"מכתב מפקין" הוא סיפור אהבה עדין בעולם מפורד ומחולק; אהבה הנאבקת במחיצות שהקימו הגזע, ההשקפות, המרחק ואי-ההבנה. הזמן הוא היום והמקום ורמונט. אולם הספר משיב אותנו מפעם לפעם לאחור, אל העבר, אל סין.
האישיות המרכזית היא אליזבט – אישה אמריקנית, אשר בעלה, ג'רלד, סיני למחצה, בחר להישאר בפקין הנתונה תחת שלטון קומוניסטי, בעת שהיא שבה לחיות באמריקה. כמנגינת ליווי לאהבתם הנמשכת, עדים אנו לחיפושיו של בנם, רני, שהגיע לבגרות, אחר אהבה שתסב לו אושר, שלא כאהבתם המאכזבת והמכאיבה של הוריו.
ברקע מתוארות כל הנפשות האחרות המשלימות את עולמם: אביו של ג'רלד, סקוטי זקן, הנתון בשנות חייו האחרונות לטיפולה של אליזבט, ואשר פתח בכל הפרשה הזו על-ידי כך שנשא נערה סינית; האישה הסינית הטובה אשר בהיעדרה של אליזבט ובהסכמתה הפכה ל"אשתו הזמנית" של ג'רלד; הוורמונטי המסייע לאליזבט בניהול משקה, ואשתו שילדה לו שבעה ילדים, כל אחד מהם פרי מריבה; הרופא הרווק המבקש לשים קץ לבדידותה של אליזבט, והנערה שהיתה לאהבתו הראשונה של רני.
בסיפור זה באים לידי גילוי כל אותם העקרונות שפרל בוק דוגלת בהם: דבקותו של האדם במקומו ובמולדתו; הטוב והרע שמעניקים החיים לאלה שבעורקיהם זורם דם מעורב; יופיה של התרבות הסינית ומה אירע לאומה זו בימי השלטון הקומוניסטי; היופי השונה, הפראי של ורמונט, והאהבה שמעבר לגבול ההכרה האנושית, שהיא מנתם של אלה האוהבים באמת.
הרומן "מכתב מפקין" זכה להצלחה גדולה ותורגם לשפות רבות.


 

 


  
ספרי הרומן הרומנטי          טלפון:   050-8775955       דואר אלקטרוני:   info@romancebook.co.il Top pageTop page